Úvod  -> Volný čas v Pardubickém kraji  ->  Volný čas ve Svitavách

PO KRVAVÝCH STOPÁCH ~ kometovaná prohlídka Litomyšle- Litomyšl

Akce již proběhla

28.09.2023

Akce již proběhla

Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl


Aktuální Volný čas ve Svitavách


Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl (okres Svitavy)


300 Kč

Přijďte oslavit “DEN ARCHITEKTURY” do Litomyšle v pátek 29. září!  Tentokrát rytíř Toulovec předá průvodcovské žezlo architektu Gočárovi, který vás provede po nejkrásnějších stavbách litomyšlské moderní architektury. Rozjímat budete v klášterních zahradách&nb...více

Po

Fabrika, Wolkerova alej 92/1, Svitavy (okres Svitavy)


300 Kč

Interaktivní talk show a především exkluzivní zpověď bývalého osobního asistenta Freddie Mercuryho.Peter Freestone promluví o dvanáctileté spolupráci po boku světové legendy. Byl s ním i 24. listopadu 1991, kdy Freddie podlehl AIDS. Peter byl poradcem a oficiálním konzul...více

Čt

MC Kotelna, Kapitána Jaroše 1129, Litomyšl (okres Svitavy)


250 Kč

18.30 open19.00 startNekorektní podcast o aktuálním dění v politiceKecy a politika je podcast komentátora Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose. Současná politika pohledem dvou rozdílných osobností, kteří se nebojí říct své názory. 

So

Jízdárna, Jiráskova 133, Litomyšl (okres Svitavy)


390 Kč

Přicházíme s jedinečnou událostí Jezdci v GALA, která si klade za cíl ocenit ty, kteří často zůstávají v pozadí, avšak jsou pro nás nezastupitelnými klíčovými členy týmu.Na co se můžete těšit?Vyhlášení ošetřovatele, trenéra a pořadatele roku v kategoriích parkur, d...více

Zámecké návrší Litomyšl Litomyšl (okres Svitavy)


260,-

Přijďte ochutnat fantastickou čokoládu! Akce je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. ...vícePopis akce PO KRVAVÝCH STOPÁCH ~ kometovaná prohlídka Litomyšle- Litomyšl

V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji.

Tématem prohlídky ve čtvrtek 28. září je tentokrát „PO KRVAVÝCH STOPÁCH“.  Rytíř s kuší na rameni vás zavede do tajemných uliček a zákoutí města, kde se bude před vašima očima odvíjet příběh Josefa Váchala, záhadného malíře a velikého mystika ????. Projdete krvavou uličkou  a uslyšíte strašidelné historky, při kterých vám po zádech bude běhat mráz. 

Těšte se také na setkání s ostatními významnými osobnostmi. Budete obdivovat umění ve veřejném prostoru a skvostnou litomyšlskou architekturu od středověku po současnost . V kostele uslyšíte staroslověnštinu a prastarý hudební nástroj zvaný brumle. A na závěr si zastřílíte z rytířovy kuše .

~~~

Sraz je v 10:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí ve 14:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd.

~~~

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.


Další akce pro volný čas ve Svitavách
ULOŽIT SI TUTO AKCI

PO KRVAVÝCH STOPÁCH ~ kometovaná prohlídka Litomyšle- Litomyšl -Klášterní zahrady, Zámecká, Litomyšl