Úvod  -> Přednášky v Pardubickém kraji  ->  Přednášky ve Svitavách

Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů- Litomyšl

čtvrtek

14.12.2023

Zámecké návrší, Jiráskova 133, Litomyšl

Cena:350 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů- Litomyšl -Zámecké návrší, Jiráskova 133, Litomyšl

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů- Litomyšl

Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů

Mluvené slovo doplňované hudbou, hudba doplňovaná mluveným slovem. Hudebně filozofický dialog dvou úžasných vědomých mužů Pjéra la Šé'ze a Ondřeje Smeykal.

Nové paradigma vztahů aneb rovnováha kompetencí. Přednáška na čím dál aktuálnější téma vztahů mezi jednotlivcem a společností - kolektivní myslí. Když chce být jedinec členem společnosti, musí se vzdát určitých kompetencí. Kolektivní mysl jich ale požaduje od jednotlivce stále víc, až dojde k narušení rovnováhy. Pak se objevují epidemie a pandemie. A jednotlivec si musí své kompetence brát zase zpět. Naše společnost se tímto způsobem mění a transformuje. 

ONDŘEJ SMEYKAL je český profesionální hráč na didgeridoo. Svým unikátním a svérázným projevem objevuje nové dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo a posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvou. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximální využití dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí v podání Ondřeje z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo Smeykalova živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů.

Pjér La Šé'z je uznávaný psycholog, provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Je autorem knih: Indián - Zpráva o archetypu, Den svatého Ignora, Cesta, Psychologie souhlasu. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadelním představení Vizita, Čtyři dohody a Pátá dohoda. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.


Další přednášky ve Svitavách
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů- Litomyšl -Zámecké návrší, Jiráskova 133, Litomyšl
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Pjér la Šé’z a Ondřej Smeykal: Nové paradigma vztahů- Litomyšl

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)