Úvod  -> Koncerty ve Středočeském kraji  ->  Koncerty v Kutné Hoře

P.I. Čajkovskij Houslový koncert L. Janáček Věčné Evangelium- Černošice

Akce již proběhla

16.10.2022

Akce již proběhla

Hala Věry Čáslavské, Pod školou 447, Černošice


Aktuální Koncerty v Kutné Hoře


Kulturní dům Lorec Kutná Hora (okres Kutná Hora)


590,-

Traktor se po úspěšném halovém tour a velkolepé oslavě dvaceti let vydá na jarních koncertech zpátky do klubů! V březnu 2023 navštíví patnáct sálů po celé republice. Rocková skupina T...více

So

KD Lorec, U Lorce 57, Kutná Hora (okres Kutná Hora)


250 Kč

80s - 90s RETRO DANCE PÁRTY je šesti hodinový disco ples těch největších hitů osmdesátých a devadesátých let s přesahem na léta sedmdesátá až po současnost. Zkrátka od Abby až po Dua Lipu. P...více

So

Park pod Vlašským Dvorem Kutná Hora (okres Kutná Hora)

O víkendu 27. a 28. května proběhnou největší koncerty pod širým nebem a velkolepé oslavy dvaceti let fungování skupiny Rybičky 48 na hudební scéně. První koncert 27. května byl beznadějně vyprodán za pouh...více

Ne

Park pod Vlašským Dvorem Kutná Hora (okres Kutná Hora)

O víkendu 27. a 28. května proběhnou největší koncerty pod širým nebem a velkolepé oslavy dvaceti let fungování skupiny Rybičky 48 na hudební scéně. První koncert 27. května byl beznadějně vyprodán za pouh...vícePopis kulturní akce P.I. Čajkovskij Houslový koncert L. Janáček Věčné Evangelium- Černošice

V neděli 16.10. v 18h zazní v Hale Věry Čáslavské v Černošicích houslový koncert Petra Iljiče Čajkovského v podání vynikající řevnické a trochu i černošické houslistky Pavly Tesařové a monumentální dílo Leoše Janáčka Věčné Evangelium pro velký orchestr, sbor a tenorové a sopránové sólo Evangelisty a Anděla v podání Otakara Součka a Miroslavy Časarové, vystoupení se zúčastní rovněž černošický dětský sbor Mifun. Dirigent bude Jan Polívka.

Pavla Tesařová, studentka pražské HAMU, má za sebou řadu vítězství v národních i mezinárodních soutěžích, je první houslistkou Ševčíkova kvartetu, hraje v duu se svou sestrou, hobojistkou Bohdanou Tesařovou a s akordeonistkou Markétou Laštovičkovou, spolupracuje jako sólistka s předními orchestry s rozhlasem i televizí, vystoupila sólově s J. Sukem a V. Hudečkem.

Miroslava Časarová, vítězka a laureátka mnoha soutěží, oceňována za interpretaci romantické i soudobé hudby, se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho, hostuje v operních domech po celé České republice a koncertuje v zemích Evropy. Od roku 2009 je členkou divadla Rockopera Praha a od roku 2018 sólistkou Hudby hradní stráže a Policie ČR. Vystupuje s trombonovým kvartetem Trombonetta Praha a triem EMIDA ve složení klavír, klarinet a zpěv. V roce 2020 zaujala svou Koronárií, neboli parafrází árie Rusalky, kterou na YouTube již vidělo přes 410 000 lidí.

Otakar Souček je členem operního sboru ve Frankfurtu nad Mohanem, kde zpívá první tenor. Původním povoláním, kterému se věnuje jako freelancer, je architekt. Ztvárnil úspěšně řadu operních rolí, zdokonaluje se účastí na mezinárodních pěveckých kurzech.

Jan Polívka, klavírista, dirigent a skladatel, vystupuje ve většině zemí Evropy a vyučuje na Hochschule für Musik ve Frankfurtu nad Mohanem, pořádá hudební kurzy. Od mládí organizuje a diriguje koncerty se sborem a orchestrem, zaměřuje se na provádění děl Leoše Janáčka.

Černošická komorní filharmonie, složená převážně z hráčů působících v předních českých orchestrech (ČF, PKF, SOČR, ND, PF, PFO), má za sebou úspěšná provedení mnoha náročných vokálně instrumentálních skladeb všech stylových období. Umožňuje účast amatérů a začátečníků z řad muzikantů a zpěváků na svých koncertech pod podmínkou, že se své party, které mohou být zjednodušené, dobře naučí pod případným vedením zkušeného hráče a zúčastní se zkoušek. V případě zájmu volejte 724 578 031, nebo pište na v.polivka@seznam.cz a na tentýž kontakt se prosím ozvěte, pokud chcete koncert podpořit finančně, či jinak, ať už skrytě, nebo s možností proslavit se jako sponzoři na plakátech, v programech, pozvánkách a ve zvacích článcích či webech. Zatím děkuji Zdravému fóru, Středočeskému kraji, Městu Černošice a Janáčkově nadaci, rád však rozšířím tento skromný výčet o další jména.


Další koncerty v Kutné Hoře
ULOŽIT SI TUTO AKCI

P.I. Čajkovskij Houslový koncert L. Janáček Věčné Evangelium- Černošice -Hala Věry Čáslavské, Pod školou 447, Černošice