Úvod  -> Volný čas ve Středočeském kraji  ->  Volný čas v Kladně

Noc literatury 2023

Akce již proběhla

20. 9. 2023

Akce již proběhla

Středočeská vědecká knihovna v Kladně, Gen. Klapálka 1641, 272 01


Aktuální Volný čas v Kladně
Zatím neexistuje žádná akce s parametry koncert, festival, divadlo, ani výstava 2023

Popis akce Noc literatury 2023

Poznačte si do diáře kulturní událost, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Jde o skvělou příležitost poznat kladenskou kulturní komunitu a jako bonus si rozšířit čtenářské obzory.
 

20. 9. 2023 se totiž i Kladno připojí k projektu Českých center ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.

Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Rovněž poukazuje na význam multilingvismu a překladů z velkých i malých jazyků. Projekt pořádají Česká centra již od roku 2006. V roce 2013 se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a počet měst zapojených do projektu každým rokem stoupá.

Možná si nezaškodí připomenout, jak taková "noc" probíhá:

Na níže uvedených místech ve městě v čase od 18:00 do 21:00 mohou návštěvníci potkat osobnosti známé z kulturního či veřejného života. Zvolení interpreti formou čtení krátkých úryvků představí návštěvníkům nejnovější překlady vybraných titulů současné evropské literatury. Jednotlivá čtení na sebe nenavazují, je tedy lhostejné, v jakém pořadí tato stanoviště projdete. Můžete začít třeba v zámecké kapli a skončit v Domě 550, nebo začít v bývalé Synagoze a končit v knihovně. To už je plně ve vaší režii. 
 

Kdo přijal naše pozvání a bude číst ukázky z knih? Tato část je zatím v procesu. 
 

A na jakých místech se s nimi můžete potkat? (Kde najdete "čtecí" místa?) :  

  • Kaple Sv. Vavřince v Kladenském zámku
  • Husův sbor v Kladně (bývalá Synagoga)
  • Dům 550
  • a pochopitelně i Středočeská vědecká knihovna

V prostorách knihovny zároveň v tento den proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších počinů z Letní literární soutěže na téma Pivovar Kladno KročehlavyVítězné práce budou v rámci večera též veřejně přečteny!

Začátek akce je v 18 hodin, poslední čtení proběhne ve 21.00.

Noc literatury není Kladnu nijak neznámou akcí. V minulosti se již některé organizace působící ve městě do jejího pořádání zapojily. Kupříkladu Spolek Halda nebo ICM při Labyrintu, na jehož ročníku jsme také byli přítomni. V letošním roce jsme se rozhodli, že se pořádání chopíme sami.

Těšíme se na hojnou účast!

Skvělá zpráva pro neslyšící a nedoslýchavé zájemce o akci. Bude zajištěn tlumočník do českého znakového jazyka. Čas a místo setkání pro případné zájemce ještě upřesníme.


Další akce pro volný čas v Kladně
ULOŽIT SI TUTO AKCI

hruskova@svkkl.cz
https://www.svkkl.cz/akce/634

Noc literatury 2023 -Středočeská vědecká knihovna v Kladně, Gen. Klapálka 1641, 272 01