Úvod  -> Koncerty v Olomouckém kraji  ->  Koncerty v Olomouci

Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc

Akce již proběhla!

14.10.2021

Akce již proběhla!

Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Cena:267 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc

Madison McFerrin je nezávislá zpěvačka a skladatelka žijící v newyorském Brooklynu. Její hudba se dá popsat jako soulappella (soul + a cappella) nebo také jako soul budoucnosti. Svou roli v tom zřejmě hraje DNA, pochází totiž z pozoruhodné hudební rodiny. 

Madison McFerrin se narodila v roce 1991 a je dcerou zpěváka Bobbyho McFerrina, autora masivního hitu Don’t Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku. Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Že bude zpěvačkou se prý rozhodla už ve svých 5 letech. Doma každý den zněla hudba umělců, jako jsou Stevie Wonder, James Brown, Aretha Franklin, The Beatles, Eryka Baddu nebo Hiatus Kaiyote.

Své první EP s názvem Finding Foundations: Vol. I vydala v prosinci roku 2016. Právě na něm světu představila své osobité pojetí žánrů a cappella a soul. Hned její první sólo show byla vyprodaná a v New York Times o Madison napsali, že naprosto nádherně pracuje se svým hlasem. V roce 2018 pak vydala druhé EP s názvem Finding Foundations: Vol. II a magazín Pitchfork jí věnoval rovnou celý profil s titulkem “Madison McFerrin is making a cappella cool again”.

Na začátku prosince vydala své nové, povedené EP s názvem You + I. Jsou to její první skladby, které nejsou a cappella. Pracovala na nich se svým starším bratrem Taylorem McFerrinem, známým producentem, DJem a beatboxerem.

Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show. Na pódiu si vystačí jen se svým hlasem, pianem a looperem, pomocí kterého si vytváří zvukové smyčky. Je tedy sama sobě vokalistkou, zpěvačkou i instrumentalistkou.Štítky: Hudba, Hip Hop / R&B, World music / Ethno / Folk, Jazz / Blues / Klasika, Pop

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

PRODEJ VSTUPENEK Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

KOUPIT VSTUPENKY na Mladí ladí jazz: Madison McFerrin (USA)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů v Olomouci a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.