Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR- Praha

pátek

08.03.2024

Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600

Cena:990 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR- Praha -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600  koupit vstupenku na MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR- Praha -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600 Ticketmaster

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR- Praha

Hledači neobjevených obzorů a továrníci absolutna MESHUGGAH v Praze poprvé míří do haly MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR 8. 3. 2024 – Praha, Forum Karlín MESHUGGAH v tvrdé hudbě patří mezi nejinvenčnější a nejkreativnější kapely posledních 30 let. Stali se vzorem pokroku a kreativity a jedním z nejuznávanějších a nejcitovanějších jmen na scéně. MESHUGGAH se svou ohromnou světelnou show poprvé míří do haly a vypálí z Fora Karlín nebe. MESHUGGAH. Unikátní neměnní průkopníci. Legenda. Krom jejich osobitého přístupu je na jejich stylu klíčový neuvěřitelný cit pro tempa, linearitu materiálu a především groove. Ten je silně odděluje od ostatních. MESHUGGAH prostě mají neuvěřitelně schopnou hybnou sílu a rozproudí krev i v mrtvole, a to ať hrají pomalu, nebo svižně. Nezávisle na vašem vztahu ke kapele musíte uznat, že od prvních vteřin vám MESHUGGAH naruší soustředění a donutí vás po dobu poslechu sebou šít a nesoustředěně se houpat. Jejich odosobněná muzika plná kybernetických forem byla kdysi inspirována klasickým thrashem, ale už v této hluboké minulosti jej hráli rytmicky značně pokrouceně.
 
Postupným zpomalením a přechodem na vícestrunné kytary, jejichž průkopníky MESHUGGAH jsou, se jimi vytvořený math metal následovaný tunou epigonů začal označovat jako djent, ačkoli ‚šílení‘ jej vlastně nikdy nehráli. Loni, v roce 2022, vyšlo deváté album „Immutable“, které je opět plné překvapující kreativity, přesto okamžitě rozpoznatelné jako jejich dílo. MESHUGGAH tu opět předefinovali a přetvořili svůj zvuk, i když zachovali progresivní principy, které byly vždy základem jejich uměleckého výrazu. Zatímco se řítíme do dystopické budoucnosti, MESHUGGAH nejsou poplatni době a nadále vytváří vlastní svět, v němž stojí v povzdálí osamoceni. Matematičtí kovotepci z Ume? pevně a bez vychýlení míří dál. Hosty jejich turné budou THE HALO EFFECT. I když se jedná o novou kapelu, tvoří ji mistři svého oboru a současně průkopníci melodeathové scény z Göteborgu - bývalí členové In Flames. Jak kytaristé Niclas Engelin a Jesper Strömblad, tak rytmika Peter Iwers (basa) a Daniel Svensson (bicí), které na pětici doplňuje Mikael Stanne, zpěvák Dark Tranquillity, historicky též ex-In Flames. THE HALO EFFECT se ve své hudbě vrací ke kořenům a opět prozkoumávají, jak tehdy přelomový „gothenburg sound“, který po celém světě ovlivnil nespočet kapel a nakopl vznik metalcoru, v 90. letech zněl. Výsledkem je skvělý debut „Days of the Lost“.
 
Druhými hosty budou němečtí MANTAR, kteří se během šesti let od svého vzniku dostali do Top 10 alb ve své rodné zemi. Přes dekádu fungujícímu duu se ale daří znít tíživěji než většině pětičlenných kapel, které znáte, a to navzdory faktu, že na jejich deskách není použita baskytara. Jen bicí a kytara nastavené k destrukci. Připravte se na bičující beaty a potemnělé melodie se zpětnovazebnými orgiemi a doomovým chaosem. Raní Melvins, Motorhead, Darkthrone. Pojmenujte si to sami, ale tohle bolí. Vstupenky pro vozíčkáře s platným průkazem ZTP/P a jejich doprovod jsou v prodeji přes oddělení péče o zákazníky. Kontaktujte nás pomocí tohoto odkazu, přikládejte prosím naskenový průkaz ZTP/P.

Pořadatel

Obscure Promotion s.r.o. Na Harfě 916/9a, 190 00, Praha 9, Česká republika


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

MESHUGGAH, THE HALO EFFECT, MANTAR- Praha -Forum Karlín Praha 8 Pernerova 51, Praha 8 18600
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)