Úvod  -> Výstavy ve Středočeském kraji  ->  Výstavy v Praze-západ

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou

Akce již proběhla!

12.06.2021

Akce již proběhla!

15:00

Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou

Cena:150,-

PRODEJ VSTUPENEK LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou koupit vstupenku na LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou

Život s fotoaparátem a skrze fotoaparát. Fráze, která ovšem v případě Libuše Jarcovjákové (*1952) nabírá zcela jiný význam. Výstava Jako když tygr spí představí osobní a intimní fotografie vzniklé od 70. let 20. st. do dnes. Jarcovjáková od první fotografické zkušenosti systematicky a zcela intuitivně pořizovala snímky sama sebe - spontánní akt, jenž se v průběhu 50 let stal fenoménem.

V době osobní otevřenosti, veřejného života na sociálních sítích, přijímáme zcela přirozeně intimní fotografie umělkyně – rozumíme mladé ženě, jenž zachytí svůj akt v zrcadle, sebe a svou milenku těsně po vášnivém sexu. Fotografie vzniklé před 40 lety rezonují s naší realitou. Jako voyeři sledujeme proměny jejího těla, výraz ve tváři, místa vzniku fotografií. Stáváme se součástí jejího světa a porovnáváme jej s tím naším.

Pro Jarcovjákovou je pořizování fotografií hnacím motorem. Nechává se vést intuicí a nutkavou potřebou zasadit samu sebe do kontextu probíhající reality. Vizuálně silné fotografie přirozeně kombinuje se strohým konceptem až dokumentárního rázu. Stovky selfies, autoportréty ve vaně, ztráta panenství, potrat. Jako antropolog zkoumá situace a vytváří pomyslné filmové pásy svého života.

Jako když tygr spí je první výstava Libuše Jarcovjákové věnovaná čistě jejím autoportrétům. K výstavě vznikne také kniha (srpen 2021, nakl. Untitled).

Výstavu i knihu připravila kurátorka a editorka Lucie Černá.

Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, Středočeského kraje, Uhelného mlýna, Atelieru Hoffman a Města Libčice nad Vltavou.

Mediální partneři: ArtMap, A2, Radio 1, Informuji.cz

 

 

 

 ULOŽIT SI TUTO AKCI

LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou

PRODEJ VSTUPENEK LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou prodej vstupenek  LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY na LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ/JAKO KDYŽ TYGR SPÍ/KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA- Libčice nad Vltavou -Arto.to galerie v Uhelném mlýně Libčice nad Vltavou

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů v Praze-západ a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.