Úvod  -> Film v Moravskoslezském kraji  ->  Film v Ostravě

Letní kino: Přes prsty- Ostrava

Akce již proběhla!

12.06.2021

Akce již proběhla!

AMFI Ostrava-Poruba, M. Kopeckého 675, Ostrava

Cena:80 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Letní kino: Přes prsty- Ostrava -AMFI Ostrava-Poruba, M. Kopeckého 675, Ostrava

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce Letní kino: Přes prsty- Ostrava

PŘES PRSTY

komedie, Česko, 2019, 101 minut
nevhodné pro děti do 12 let 

Komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance.

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které beach volejbalu obětují všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá Jíra, svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí (Jiří Langmajer).

Po úspěšných scénářích k filmům a seriálům jako byly například Vyšehrad, Lajna, Zakázané uvolnění, Padesátka, Masaryk, Okresní přebor a Most! (na posledních dvou seriálech spolupracoval s Janem Prušinovským) usedl Petr Kolečko poprvé i do režisérské židle. „Lákalo mě si jednou vyzkoušet i režii, ale že to bude hned na celovečerním filmu, by mě nenapadlo,“ vysvětlil Kolečko s tím, že „se to tak všechno nějak sešlo“ a dávalo to smysl.

Podle Jiřího Langmajera mu Kolečko roli nejen napsal na tělo, ale zapracoval do ní i něco ze svého budoucího života, protože o Jírovi prohlásil: „Role Rudolfa Jíry je vlastně představa Petra, jak by se on mohl (nebo chtěl) chovat obklopen ženami, až mu bude přes padesát. Je to vtipně a sarkasticky napsaná role pro chlápka v mém věku, kde mohu zúročit svoje bohaté životní zkušenosti a především zkušenosti z naší předešlé práce.“

Diváci nebudou samozřejmě ochuzeni ani o typický „kolečkovský“ styl. „Tentokrát nám šlo opravdu víc o téma lásky, než o humor. Ale samozřejmě tam je i ten,“ potvrdil Petr Kolečko. 

Režie a scénář: Petr Kolečko

Hrají: Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha, Igor ChmelaŠtítky: Kino

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Letní kino: Přes prsty- Ostrava -AMFI Ostrava-Poruba, M. Kopeckého 675, Ostrava

PRODEJ VSTUPENEK Letní kino: Přes prsty- Ostrava -AMFI Ostrava-Poruba, M. Kopeckého 675, Ostrava

KOUPIT VSTUPENKY na Letní kino: Přes prsty- Ostrava -AMFI Ostrava-Poruba, M. Kopeckého 675, Ostrava

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů v Ostravě a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.