Úvod  -> Koncerty v Ústeckém kraji  ->  Koncerty v Litoměřicích

Koncert Schola Gregoriana Pragensis v kostele Zvěstování Panny Marie

Akce již proběhla

25. 3. 2023

Akce již proběhla

Kostel Zvěstování Panny Marie, Jezuitská ulice, Litoměřice


Aktuální Koncerty v Litoměřicích


So

Brňany areál pivovaru Knajzl Litoměřice (okres Litoměřice)

Tři sestry Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobnos...vícePopis kulturní akce Koncert Schola Gregoriana Pragensis v kostele Zvěstování Panny Marie

Vážení návštěvníci,

srdečně vás zveme na jedinečné koncertní vystoupení světově uznávaného pěveckého souboru Schola Gregoriana Pragensis, které se uskuteční v sobotu 25. března v 17 hodin v sekularizovaném kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích.

Schola Gregoriana Pragensis se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Zaměřuje se jak na sémiologickou interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších neumatických pramenů z 10.–11. století, tak i na uvádění gregoriánských zpěvů vlastní české chorální tradice, včetně rané polyfonie. Díky intenzivnímu studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních, nově objevených skladeb ze 13.–15. století. V širokém spektru repertoáru souboru lze však najít i soudobou tvorbu. Zakladatelem a uměleckým vedoucím souboru je David Eben, který se kromě středověké duchovní hudby věnuje také dalším hudebním žánrům. Společně se svými dvěma bratry aktivně působí ve známé skupině bratří Ebenů. 

Koncert pořádá Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích jako benefiční koncert realizovaný v rámci Poutní slavnosti ke svátku Zvěstování Páně, která se koná s finanční podporou Státního fondu kultury ČR. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován ve prospěch projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích.

Jste srdečně zváni!

Foto: Schola Gregoriana Pragensis


Koncert Koncert Schola Gregoriana Pragensis v kostele Zvěstování Panny Marie v březnu 2023 v Litoměřicích


Další koncerty v Litoměřicích
ULOŽIT SI TUTO AKCI

info@galerie-ltm.cz
www.galerie-ltm.cz

Koncert Schola Gregoriana Pragensis v kostele Zvěstování Panny Marie -Kostel Zvěstování Panny Marie, Jezuitská ulice, Litoměřice