Úvod  -> Koncerty v Jihomoravském kraji  ->  Koncerty v Břeclavi

Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot

čtvrtek

04.08.2023

Amfiteátr Mikulov Mikulov Gagarinova, Mikulov 69201

Cena:699 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot -Amfiteátr Mikulov Mikulov Gagarinova, Mikulov 69201  koupit vstupenku na Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot -Amfiteátr Mikulov Mikulov Gagarinova, Mikulov 69201 Ticketmaster

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot

Legenda české hudební scény, skupina Pražský výběr, míří do Mikulova!
 
V pátek 4.8.2023 vystoupí v prostorách Amfiteátru pod Turoldem v původním složení v čele s Michaelem Kocábem, Michalem Pavlíčkem, Vilémem Čokem, Klaudiusem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem. Zazní průřez skladeb z alb Straka v hrsti, Výběr a Běr a také skladby v novějších úpravách. Rocková formace Pražský výběr byla založena v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlnných skupin. V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let.
 
Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000. Mezi lety 2006 – 2012 kapela nefungovala, v mezičase však koncertoval Pražský výběr II založený Michaelem Kocábem. Reunion původní sestavy Pražského výběru byl oznámen v roce 2012, přičemž takto koncertují doposud. Program večera zahájí „jedna z nejdivočejších českých HC-crossoverových part, před revolucí téměř kultovní soubor všech ochmelků, grázlů a jiných pochybných existencí. Na jejich koncerty chodili svorně a pospolu máničky, punkeři i skini a nebylo mezi nimi žádných bouří.“ Vznik této kapely se datuje do roku 1988.
 
První dva roky vystupovali pouze na undergroundových akcích. Později začali vystupovat i oficiálně a vydávali desky. O tom, že jim to dost dobře hraje i dnes, se budete moct přesvědčit v mikulovském Amfiteátru. Zahrají v sestavě: Petr Hrabalik „Hraboš“(zpěv, kytara), Tomáš „Ceemek“ Hájek (kytara), Jiří „Martha“ Dvořák (baskytara), Josef „Jouza“ Bárta (bicí)

Pořadatel

CFCZ s.r.o. Minská 91/15, Žabovřesky, 616 00, Brno, Česká republika


Koncert Pražský výběr v srpnu 2023 v Mikulově


Další koncerty v Břeclavi
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot -Amfiteátr Mikulov Mikulov Gagarinova, Mikulov 69201
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Koncert Pražský výběr- Mikulov- support: Našrot

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)