Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha

čtvrtek

08.03.2023

20:30

Malostranská Beseda Praha

Cena:250,-

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha -Malostranská Beseda Praha koupit vstupenku na Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha -Malostranská Beseda Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha

Koncert Ondřej Fencl a HromosvodV listopadu to bylo 28 let, co Ondřej Fencl v šatně ZŠ Horáčkova před vyučováním oslovil dva spolužáky, jestli by s ním nehráli v kapele Hromosvod - i stalo se. Nejdřív to byl kinderfolk, pak folk, pak folk-rock charakteristický souzvuky houslí a příčné flétny a říznými bubny... dnes je Hromosvod plný elitních českých sidemanů a hraje prostě písničky. Citlivě, něžně i divoce, tak, jak se sluší. Nejnovější CD Na kraji nebe přináší čirou radost - z hudby, z písniček, z muzikality.
 
 
Středobodem je autorská tvorba jedenačtyřicetiletého Fencla (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Oskar Petr Marsyas, Schodiště, trio s Vladimírem Mertou či Janem Hrubým). Oproti původnímu folk-rocku hraje dnes Hromosvod barevněji, více pro písničku, méně na odiv. Zpěváka, kytaristu a klávesistu Fencla doprovází na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra (m.j. Bran), na housle Hana K. Vyšínská (m.j. Inflagranti), na basu Jaryn Janek (m.j. K. Střihavka, Krucipüsk…) a liberecký bubenický matador Tomáš Marek (ex-Lucie, Kollerband...).
 
 
"Texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika - to je dnešní Hromosvod," napsal nedávno o současné sestavě nestor Zdeněk Vřešťál (Nerez).
 

Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod v březnu 2023 v Praze


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha -Malostranská Beseda Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Koncert Ondřej Fencl a Hromosvod- Praha

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)