Úvod  -> Koncerty na Vysočině  ->  Koncerty ve Žďáru nad Sázavou

koncert Ivan Hlas 70 Pramínek času- Nové Město na Moravě

Akce již proběhla

23.05.2024

Akce již proběhla

Kulturák NMnM, Tyršova 1001, Nové Město na Moravě


Aktuální Koncerty ve Žďáru nad Sázavou


Čt

Klub Rebel Na Farských, Zahradní 387/2, Žďár nad Sázavou (okres Žďár nad Sázavou)


250 Kč

Rudolf Musil – klarinet, saxofon, , Ladislav Koucký – trumpetista, , Martin Kuzma – bicí, , Luděk Havel – pianista, Hravý swing v podání špičkových českých muzikantů, kteří jinak hrají v těch nejznámějších jazzových orchestrech a seskupeních.

Ski areál Fajtův kopec 1741, 59401 Velké Meziříčí (okres Žďár nad Sázavou)


od 2.500,- Kč

FAJTFEST je metalový festival zaměřený převážně na Hardcore / Metalcore / Nu-Metal. Festival se koná v nádherném prostředí lyžařského areálu "Fajtův Kopec" v blízkosti Velkého Meziříčí...více

St

Kulturák NMnM, Tyršova 1001, Nové Město na Moravě (okres Žďár nad Sázavou)


600 Kč

V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin a zároveň oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984). V době vydání alba „Malé písně do tmy“ působil...více

St

Dům Kultury, Dolní 183/3, Žďár nad Sázavou (okres Žďár nad Sázavou)


550 Kč

Dokonale vybroušený program nejlákavějších filmových melodií Ennia Morriconeho hraje znamenitý orchestr GRANDE MORAVIA Ladislava Pavluše.Celkový dojem z koncertu je navíc umocněn kouzelnými tóny cimbálu a VIDEOPROJEKCÍ.Výjimečnost hudby Ennia Morriconeho tkví v tom, že ji chcete...více

Kulturák NMnM, Tyršova 1001, Nové Město na Moravě (okres Žďár nad Sázavou)


450 Kč

Nejúspěšnější česká travesti show TECHTLE MECHTLE přiváží novou divadelní show "ALL INCLUSIVE BIBIONE" do Nového Města na Moravě!Techtle Mechtle revue je v současné době nejúspěšnější česká show na poli divadelní scény. V podání Techtle Mechtle se t...vícePopis kulturní akce koncert Ivan Hlas 70 Pramínek času- Nové Město na Moravě

Ivan Hlas 70  Pramínek času- Nové Město na MoravěVýjimečné turné, nový dvojvinyl, dokumentární film i série rozhovorů – to vše čeká fanoušky Ivana Hlase u příležitosti jeho životního jubilea už v první polovině roku 2024.

V květnu (10. 5.) oslaví český písničkář a hudebník Ivan Hlas své sedmdesáté narozeniny. Prostřednictvím série komorních koncertů formace Ivan Hlas Trio představí, společně se spoluhráči Norbim Kovácsem (kytara, zpěv) a Olinem Nejezchlebou (violoncello), svou autorskou tvorbu, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku.

Jarně–letní tour Pramínek času, pojmenované po úspěšném loňském albu (říjen 2023), odstartuje v dubnu koncertem v Malostranské Besedě (9. 4.). Pražská scéna bude současně i místem křtu stejnojmenného 2LP, které vydavatelství Galén v reedici doplnilo o čtyři nové skladby. Vinyl, stejně jako předchozí CD, nabídne průřez tvorbou z více než pěti dekád a s lehkou nostalgií provede posluchače harmoniemi všednodennosti. Původních 16 písní, které trio nahrálo ve studiu živě na jeden zátah, se na nosiči nově rozšíří na 20 skladeb. V interpretaci akustické sestavy získávají všechny, bez rozdílu data jejich vzniku, unikátní zvuk spontánní radosti z tvorby a najití nových významů ve starých sděleních.

V duchu oslav pak Hlasovy spoluhráči chystají v rámci jednotlivých koncertů i drobná muzikantská překvapení.

V květnu pak ČT Art představí v režii Aleny Činčerové také celovečerní dokument, který o Ivanovi v předchozích měsících natočila.

Příznivci a fanoušci Ivana Hlase mohou navštívit i některý z jeho živých rozhovorů, jejichž seznam budeme průběžně zveřejňovat.

Ivan Hlas Trio – Komorní sestava Ivana Hlase v doprovodu kytaristy Norbiho Kovácse a violoncellisty Jaroslava Olina Nejezchleby vznikla z původní formace Růžový brejle. Autorské aranže protkané virtuózní hrou na akustické nástroje dávají nejlépe vyniknout poezii Hlasových textů. Ostřílení hudebníci v triu přináší mix žánrů – od hospodského blues a městských balad, přes melodické názvuky etna aj. – které výrazově spojuje radost z obyčejného spolubytí na pódiu a interpretace pohledů na obrazy ze všedního života.


Ivan Hlas 70  Pramínek času v Novém Město na Moravě v květnu 2024


Další koncerty ve Žďáru nad Sázavou
ULOŽIT SI TUTO AKCI

koncert Ivan Hlas 70  Pramínek času- Nové Město na Moravě -Kulturák NMnM, Tyršova 1001, Nové Město na Moravě