Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

koncert Fleret Zafúkané 30 let- Praha

sobota

22.03.2025

Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha

Cena:450 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK koncert Fleret Zafúkané 30 let- Praha -Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce koncert Fleret Zafúkané 30 let- Praha

Fleret Zafúkané 30 let- PrahaFleret opět slaví a má k tomu pořádný důvod. V roce 2025 tomu bude 30 let, kdy u vydavatelství Tonus vychází v pořadí třetí deska Fleretu, která nese název Zafúkané. (Poutavý obal namaloval Fechtner, kreslíř z Trnek brnek). Je pestrá, různorodá, prorostlá valašskými folklórními kořeny a přitom neztrácí nic na své tvrdosti. Samozřejmě obsahuje megahit a jednoznačně nejhranější věc kapely - písničku Zafúkané, která brzy dominuje v nejedné rádiové hitparádě, a fanoušci si bez ní dodnes nedovedou představit jediný koncert. Zdaleka to ale není na desce hit jediný, cožpotvrzuje i další velmi hraná pecka Čistá jak Vizovice a další. Zajímavostí také je, že si na toto CD poprvé kapela přizvala ke spolupráci Jarmilu Šulákovou k nazpívání písně "Doma najlepší" a spolupráce se tak zalíbila, že Jarmilka s Fleretem zpívala dalších 17 let.

Sečteno podtrženo - z dnešního pohledu je Zafúkané deska, která se stala pro Fleret zásadní a velmi posílila jeho popularitu. 

A to už si zaslouží pořádnou oslavu, proto se Fleret rozhodl uspořádat dva narozeninové koncerty. Jeden z nich se bude konat v Praze ve slavném Lucerna music baru, kde před léty Fleret také natáčel DVD k 25. narozeninám.

Fleret si k sobě přizval jak písničkáře Jindru Kejaka, autora neméně slavné písně Vizovice, tak  zlínskou legendu AG Flek, se kterými ho pojí velké přátelství z folkovýchzačátků. Kapela AG Flek vznikla v roce 1977 s prošli tudy muzikanti zvučných jmen jako Vlasta Redl, kluci z nynější kapely Buty, Radek Pastrňák, Richard Kroček a Milan Nitra. Známá je také spolupráce AG Fleku s Hradišťanem, kdy vzniklo slavné a kultovní CD.


Fleret Zafúkané 30 let v Praze v březnu 2025


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

koncert Fleret Zafúkané 30 let- Praha -Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)