Koncerty Nebe

Koncerty Nebe 2022

Oficiální web Nebe: https://skupinanebe.cz/

Nebe je česká indie-pop-rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2005 v Havířově. Je tvořena frontmanem, zpěvákem, textařem, skladatelem a doprovodným kytaristou Petrem Harazinem, sólovým kytaristou a skladatelem Štěpánem Petrů, pianistou Tomasem Kulurisem, baskytaristou a skladatelem Vlastimilem Škodou a bubeníkem Adamem Matýskem.

Kapela vznikla na Základní umělecké škole Bohuslava Martinů v Havířově pod původním názvem Fat Skewers. Téměř všichni její členové (6 z původních 7 členů) byli studenty klasické kytary učitele Andyho Lehotského. Ve sklepní galerii měli svou první zkušebnu a začali psát první písně, ze kterých vzešel první studiový počin - třípísňové EP s názvem Pikocédéčko. První velký klubový koncert měla kapela v havířovském Jazz Clubu, který v této době provozují členové kapely (Štěpán, Tomas).

Od roku 2007 začali jako čerství středoškoláci jezdit na brigádu sbírat maliny na rodinnou farmu do skotského Alythu. Ovlivněni tamní atmosférou, lidmi a hudbou mění na konci roku název kapely a dále vystupují pod názvem Caledonia až do roku 2012. Kapela nahrává v Home Recording Studio Žik své demosnímky Legosvět a Knoflíková válka, které se posléze stávají stěžejními písněmi pro pokračování jejich kariéry.

V roce 2012 kapela podruhé mění název a s debutovou deskou "Legosvět" (vycházejícím pod labelem Richmond Records), managementem kapely a bookingem koncertů ji pomáhá Richard Krajčo. Kapela je za desku nominována na cenu Český slavík v kategorii Objev roku. Jako hosté vystupují s kapelami Kryštof (hudební skupina) a UDG na turné po celé republice.

V roce 2014 kapela podepisuje smlouvu s českou pobočkou společnosti Universal Music Group, pod kterou vydává své druhé studiové album "Než se rozední" s úspěšnými rádiovými singly Vteřina, Než se rozední a Padáky. Štěpán i Petr v této době vyhrávají Ceny OSA (Ochranný svaz autorský) v kategorii Nejúspěšnější skladatel do 30 let.

V roce 2017 přichází s albem Souřadnice, ke kterému pořádají speciální koncerty ve vlastním pojízdném planetáriu.

Na jaře roku 2019 ohlašuje kapela vynucenou pauzu z důvodu protialkoholní léčby, na kterou nastupuje frontman kapely Harazin. Od srpna téhož roku kapela opět funguje, natáčí novou tvorbu a koncertuje.

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Nebe_(hudebni_skupina)


Strana:

Kostel Sv. Martina ve Zdi, Martinská 8, Praha (okres Praha)


490 Kč

Zastavme se v tento neopakovatelný nostalgický čas provázející Památku zesnulých.  Zavzpomínejme s úctou a pokorou na naše bližní a vzdejme čest jejich památce zpěvem s vynikajícími interprety, kteří nám přinášejí prožitek v podobě nejznámějších melodií pojednáv...více

Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha (okres Praha)


590 Kč

Program:1. L. Magiera - Leoncavallo - Mattinata 2. S. Gastaldon - Musica Proibita 3. G. Verdi - Rigoletto - "La donna è mobile" 4. G. Verdi - La Traviata - "Libiamo ne' lieti calici" 5. A. Ponchielli - La Gioconda - "Suicidio" 6. G. Puccini - Gianni Schicchi - "O mio babbino caro" 7. G. Puccini - T...více

Kaiserštejnský palác, Malostranské nám. 23/37, Praha (okres Praha)


590 Kč

Program:1. L. Magiera - Leoncavallo - Mattinata 2. S. Gastaldon - Musica Proibita 3. G. Verdi - Rigoletto - "La donna è mobile" 4. G. Verdi - La Traviata - "Libiamo ne' lieti calici" 5. A. Ponchielli - La Gioconda - "Suicidio" 6. G. Puccini - Gianni Schicchi - "O mio babbino caro" 7. G. Puccini - T...více

Český rozhlas, Vinohradská 12 (okres Praha)


200 Kč

pondělí 19. 12. 2022 | 19.30 hodin | Studio 1 Trigonum musicum Lydie Härtelová harfa | David Prosek hoboj | Jan Keller violoncello Irena Troupová soprán     S výběrem barokních a klasicistních trií vy...více

Seznam koncertů Nebe přímo na stránkách https://skupinanebe.cz/koncerty/
  Koncerty ostatních kapel