Koncerty Nebe

Koncerty Nebe 2023

Oficiální web Nebe: https://skupinanebe.cz/

Nebe je česká indie-pop-rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2005 v Havířově. Je tvořena frontmanem, zpěvákem, textařem, skladatelem a doprovodným kytaristou Petrem Harazinem, sólovým kytaristou a skladatelem Štěpánem Petrů, pianistou Tomasem Kulurisem, baskytaristou a skladatelem Vlastimilem Škodou a bubeníkem Adamem Matýskem.

Kapela vznikla na Základní umělecké škole Bohuslava Martinů v Havířově pod původním názvem Fat Skewers. Téměř všichni její členové (6 z původních 7 členů) byli studenty klasické kytary učitele Andyho Lehotského. Ve sklepní galerii měli svou první zkušebnu a začali psát první písně, ze kterých vzešel první studiový počin - třípísňové EP s názvem Pikocédéčko. První velký klubový koncert měla kapela v havířovském Jazz Clubu, který v této době provozují členové kapely (Štěpán, Tomas).

Od roku 2007 začali jako čerství středoškoláci jezdit na brigádu sbírat maliny na rodinnou farmu do skotského Alythu. Ovlivněni tamní atmosférou, lidmi a hudbou mění na konci roku název kapely a dále vystupují pod názvem Caledonia až do roku 2012. Kapela nahrává v Home Recording Studio Žik své demosnímky Legosvět a Knoflíková válka, které se posléze stávají stěžejními písněmi pro pokračování jejich kariéry.

V roce 2012 kapela podruhé mění název a s debutovou deskou "Legosvět" (vycházejícím pod labelem Richmond Records), managementem kapely a bookingem koncertů ji pomáhá Richard Krajčo. Kapela je za desku nominována na cenu Český slavík v kategorii Objev roku. Jako hosté vystupují s kapelami Kryštof (hudební skupina) a UDG na turné po celé republice.

V roce 2014 kapela podepisuje smlouvu s českou pobočkou společnosti Universal Music Group, pod kterou vydává své druhé studiové album "Než se rozední" s úspěšnými rádiovými singly Vteřina, Než se rozední a Padáky. Štěpán i Petr v této době vyhrávají Ceny OSA (Ochranný svaz autorský) v kategorii Nejúspěšnější skladatel do 30 let.

V roce 2017 přichází s albem Souřadnice, ke kterému pořádají speciální koncerty ve vlastním pojízdném planetáriu.

Na jaře roku 2019 ohlašuje kapela vynucenou pauzu z důvodu protialkoholní léčby, na kterou nastupuje frontman kapely Harazin. Od srpna téhož roku kapela opět funguje, natáčí novou tvorbu a koncertuje.

zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Nebe_(hudebni_skupina)


Strana:

Pod Zeleným dubem, nám. Svobody 37, Bohumín (okres Karviná)


200 Kč

Sváteční adventní koncertÚčinkují:Jiří Vodička (housle) - koncertní mistr České filharmonie, sólista a komorní hráč, patří k nejvýznamnějším a nejvyhledávanějším českým houslistům.Roman Patočka (housle) - koncertní mistr Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, výji...více

Lucerna - Velký sál Praha (okres Praha)


390,-

Monika Absolonová po páté v Lucerně. Exkluzivní adventní koncert plný svátečních melodií ze zlaté desky Až do nebes. V rámci večera zazní důvěrně známé a oblíbené váno...více

Seznam koncertů Nebe přímo na stránkách https://skupinanebe.cz/koncerty/
  Koncerty ostatních kapel