Úvod  -> Divadlo v Ústeckém kraji  ->  Divadlo v Ústí nad Labem

Husa na provázku: Vykouření- Ústí nad Labem

čtvrtek

19.10.2023

Dům kultury - kinosál, Velká Hradební 33, Ústí nad Labem

Cena:400 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Husa na provázku: Vykouření- Ústí nad Labem -Dům kultury - kinosál, Velká Hradební 33, Ústí nad Labem

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Husa na provázku: Vykouření- Ústí nad Labem

Ježíš, který hraje evropskou kulturu. Herec, který hraje Ježíše. Herci, kteří s hercem hrajícího Ježíše nemají nic společného. Divadelní provokatéři i kazatelé svobody slova, jimž nic není svaté. Věrní křesťané i svalnatí obránci víry pravé, vykladači práva, mediální proroci... Muslimka. Ti všichni se v roce 2018 u příležitosti pohostinského uvedení her režiséra Olivera Frljiće v Brně hlučně prohnali sálem Divadla Husa na provázku i mediálním prostorem údajně nejateističtější země Evropy. Čtyři roky poté nastává čas vykouřit a vyčistit obojí. Je třeba vrátit se tam, kde to celé začalo – do divadla.

Zběsile očistný scénický obřad na motivy skutečných událostí kolem jedné neskutečné kauzy, v níž hlavní roli sehrála česká společnost, přivede na provázkovské jeviště fragmenty právních textů, internetových článků a rozhovorů, diváckých dopisů, výpovědí svědků i Nového zákona. Postaví se přitom otázkám, které dodnes obcházejí kolem.

Jací ďáblové pokoušejí společnost k tomu, aby se dělila na bojechtivé tábory, a proč? Můžeme se z identity, která potřebuje obraz nepřítele, navzájem vyzpovídat? Lze smířit jazyk víry, v níž je Ježíš spasitelem, s jazykem umění, pro něž je metaforou, jinak než soudní cestou?

režie Jiří Havelka obsazení Dalibor Buš, Růžena Dvořáková, Vladimír Hauser, Milan Holenda, Dušan Hřebíček, Jan Kolařík, Sylvie Krupanská, Tereza Maxmilián Marečková, Dominik Teleky, Tereza Volánková, Zdislava Začalová, Michal Sikora j.h., Ctibor Němec j.h. dramaturgie Martin Sládeček scéna Martin Ondruš kostýmy Luděk Kellner rekvizity Petra Jiránková asistent režie Ctibor Němec foto David Konečný inspice Hana Senková


Další divadelní představení v Ústí nad Labem
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Husa na provázku: Vykouření- Ústí nad Labem -Dům kultury - kinosál, Velká Hradební 33, Ústí nad Labem
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Husa na provázku: Vykouření- Ústí nad Labem

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)