Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha

Akce již proběhla!

20.10.2021

Akce již proběhla!

20:30

Malostranská Beseda Praha

Cena:250,-

PRODEJ VSTUPENEK Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha koupit vstupenku na Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha

V listopadu to bude 27 let, co Ondřej Fencl v šatně ZŠ Horáčkova před vyučováním oslovil dva spolužáky, jestli by s ním nehráli v kapele Hromosvod - i stalo se. Nejdřív to byl kinderfolk, pak folk, pak folk-rock charakteristický souzvuky houslí a příčné flétny a říznými bubny... dnes je Hromosvod plný elitních českých sidemanů a hraje prostě písničky. Citlivě, něžně i divoce, tak, jak se sluší. Nejnovější CD Na kraji nebe přináší čirou radost - z hudby, z písniček, z muzikality.

Středobodem je autorská tvorba čtyřicetiletého Ondřeje Fencla (m.j. 5P Luboše Pospíšila, Oskar Petr Marsyas, Schodiště, trio s Vladimírem Mertou či Janem Hrubým). Oproti původnímu folk-rocku hraje dnes Hromosvod barevněji, více pro písničku, méně na odiv. Zpěváka, kytaristu a klávesistu Fencla doprovází na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra (m.j. Bran), na housle Hana K. Vyšínská (m.j. Inflagranti), na basu Jaryn Janek (m.j. K. Střihavka, Krucipüsk…) a liberecký bubenický matador Tomáš Marek (ex-Lucie, Kollerband...).

"Texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika - to je dnešní Hromosvod," napsal nedávno o současné sestavě nestor Zdeněk Vřešťál (Nerez).

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha

PRODEJ VSTUPENEK Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha prodej vstupenek  Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY na Hromosvod + vzácný host/křest CD Na kraji nebe/- Praha -Malostranská Beseda Praha

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů v Praze a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.