Úvod  -> Koncerty v Olomouckém kraji  ->  Koncerty v Olomouci

Gogo Penguin (UK)- Olomouc

pondělí

20.11.2023

Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Cena:690 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Gogo Penguin (UK)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Gogo Penguin (UK)- Olomouc

Strhující manchesterské trio GoGo Penguin se vrací do intimního prostředí Jazz Tibet Clubu s novým albem Everything Is Going To Be OK!

Kapela plná optimismu z nových začátků – s novým bubeníkem, novou nahrávací společností a jemně aktualizovaným a rozvinutým zvukem – vykročila na zvukově osvobozenější cestu. Nové album se zrodilo v těžkém období plném osobních otřesů a ztrát. Ve chvílích hluboké osobní ztráty a truchlení nabídlo studio kapele útočiště před skutečným životem. Výsledek čerpá svou sílu ze společného porozumění a empatie. Přes všechny naše těžkosti společně vyjdeme silnější: Everything Is Going To Be OK.

 

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a podmanivé melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému, zcela jedinečnému zvuku GoGo Penguin – kapely považované za jeden z nejzajímavějších počinů na britské scéně posledních let.

Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí unikátní akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru.

 

Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Následující nahrávka V2.0 (Gondwana Records) byla nominována na album roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize. V roce 2016 pak na legendárním labelu Blue Note vydali ceněné album Man Made Object, po kterém následovaly nahrávky A Humdrum Star (2018) a Gogo Penguin (2020).

Za silné inspirační zdroje hudby GoGo Penguin bývají považováni Aphex Twin, Squarepusher, Massive Attack, Esbjörn Svensson Trio nebo Briana Eno. Z moderní klasické hudby jsou inspirováni tvorbou skladatelů Dmitrije Šostakoviče a Clauda Debussyho, ale i soudobým skladatelem minimalistické hudby Philipem Glassem.

GoGo Penguin:

Chris Illingworth (piano),
Nick Blacka (bass)
Jon Scott (drums)
& Joe Reiser (sound production)


Další koncerty v Olomouci
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Gogo Penguin (UK)- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Gogo Penguin (UK)- Olomouc

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)