Úvod  -> Film v Jihomoravském kraji  ->  Film v Brně

Filmové promítání o krizi bydlení: Bydlet proti všem (2021)

pondělí

25.09.2023

19:00

Galerie TIC / Kino CIT


Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Filmové promítání o krizi bydlení: Bydlet proti všem (2021) -Galerie TIC / Kino CIT

Popis akce Filmové promítání o krizi bydlení: Bydlet proti všem (2021)

? Nedostupnost důstojného bydlení se stala přehlíženou každodenní realitou, ve které nejen výše platu, ale i barva pleti rozhoduje o tom, zda se pro vás zanedbaná ubytovna stane celoživotním domovem.
? Dokumentární film Bydlet proti všem vypráví několikaletý příběh města, jehož nové vedení se v čele s čerstvě zvoleným občanským hnutím rozhodla vyzkoušet inovativní způsob boje proti „byznysu s chudobou“, tzv. Rapid Rehousing. Principem má být okamžité zabydlení rodin v bytové nouzi do stabilního a důstojného domova, který si mohou při řádném placení nájmu udržet.
Pomoc nejvíce poškozeným rodinám, které si s sebou ve spirále chudoby vlečou dluhy a další problémy, však vyvolala zásadní odpor části politické reprezentace a postupně i obyvatel města. Řetězec sporů přerůstá v dramatický společenský konflikt odhalující nejen krizi mezilidské solidarity a tradiční sociální politiky, ale především mezinárodní problém zhoršující se situace dostupného bydlení.
 
? Po filmu bude následovat diskuze s režisérem a dokumentaristou Tomášem Hlaváčkem, který se zaměřuje převážně na společensko-politická témata, často i z prostředí (nejen etnických) menšin či subkultur. Od roku 2017 spolupracuje také s Českou televizí a mezi roky 2012 až 2016 přispíval tvorbou kritických doku-reportáží do online deníku A2larm.
 
? Promítání je součástí série filmových večerů v Brně (v café Paměti národa na Radnické 10), které se věnují tématu krize dostupnosti bydlení a otázce, jak na ni reagovat. Filmové večery pořádá Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci a jsou možné díky podpoře programu Active Citizens Fund, který je financován z Fondů EHP a Norska. V České republice program spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut.

Další film v Brně
ULOŽIT SI TUTO AKCI

b.jelinkova@outlook.com
http://re-set.cz

Filmové promítání o krizi bydlení: Bydlet proti všem (2021) -Galerie TIC / Kino CIT
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Filmové promítání o krizi bydlení: Bydlet proti všem (2021)

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)