Úvod  -> Výstavy v Jihomoravském kraji  ->  Výstavy v Brně

Exkurze: jinákrajina v Šarovech- Brno

Akce již proběhla!

středa

28.09.2022

Akce již proběhla!

Dům Umění Města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno

Cena:250 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK Exkurze: jinákrajina v Šarovech- Brno -Dům Umění Města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Exkurze: jinákrajina v Šarovech- Brno

V rámci doprovodného programu k výstavě Jana Ambrůze pořádá Dům umění města Brna exkurzi do Šarov za projektem jinákrajina. Exkurze se odehrají ve dnech 28. září od 13 do 20 hodin a 21. října od 14 do 21 hodin. Příjezd a odjezd bude vždy společný od Domu umění na Malinovského náměstí. Kapacita exkurzí je omezená, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v síti smsticket nebo na pokladně Domu umění. Kontaktní osoba: Terezie Pavlišová (pavlisova@dum-umeni.cz).

JINÁKRAJINA

Projekt jinékrajiny inicioval Jan Ambrůz krátce po roce 2005, kdy se usadil v rodných Šarovech u Zlína. Původní koncepce sochařských realizací v okolní krajině se postupně proměnila a rozrostla v mnohaletý ekologicko-aktivistický a komunitní projekt, na němž se významně podíleli nejen studenti Ambrůzova ateliéru na Fakultě výtvarných umění při VUT v Brně (zejména Pavla Kačírková), ale také místní obyvatelé. Vedle sochařských realizací, které vytváří v krajině nové body a zastavení, se v průběhu let realizovaly aktivity jako například sázení alejí stromů, budování nových cest, obnovení studánky a řada dalších činností, jejichž společným záměrem byla především rekultivace krajiny a zemědělské půdy, ale také návrat obyvatel do okolní přírody a sepětí s místem, v němž žijí.

Přestože je výsledná podoba projektu jinékrajiny ovlivněna dlouhodobým negativním a odmítavým postojem místních úřadů a vypjatých vztahů, představuje důležitý příklad současného aktivistického přístupu ke krajině a péči o konkrétní místo, tedy téma, které je v době závažných klimatických změn i v kontextu současného umění velmi aktuální.

Vedle veřejného prostoru v okolí vesnice kultivuje a buduje Jan Ambrůz prostor na svých loukách a pozemcích. Péče o přírodu (čištění říčky a jezírek s raky, rybami, roubování stromů a dalších aktivit) v kombinaci se sochařskými realizacemi vytváří soukromé idylické prostředí – místo symbiózy přírody, umění a člověka. 


Další výstavy v Brně
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Exkurze: jinákrajina v Šarovech- Brno -Dům Umění Města Brna, Malinovského náměstí 2, Brno
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum Exkurze: jinákrajina v Šarovech- Brno

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)

Máte rádi videoklipy na youtube?Nové videoklipy Nové videoklipy převážně českých intepretů dáváme na stránku https://www.kultura365.cz/videoklipy.php. Pokud máte zájem, budeme, rádi, pokud nás začnete sledovat na facebooku - https://www.facebook.com/kultura365/, nebo instagramu- https://www.instagram.com/kultura365cz/. DěkujemePředmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)