Úvod  -> Festivaly v Libereckém kraji  ->  Festivaly v Jablonci nad Nisou

Eurion Smržovka

pátek

16.8.2024

18:00

Parkhotel, Kostelní 892, 468 51 Smržovka

Cena:Vstupné dobrovolné

Uložit do Google kalendáře


Popis kulturní akce Eurion Smržovka

Hudební festival Eurion 2024, 32. ročník
Pátek 16. srpna 2024 od 18:00, Parkhotel Smržovka
 
 
The Atavists - surf/stoner rock
Někde mezi blues, stoner-rockem a surfovými kapelami šedesátek. Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana. Debutové album Bad Times bylo vydéno v roce 2016, o dva rokuy později uspěla kapela s albem LO-FI LIFE ve dvou kategoriích hudebních cen Anděl.
 
Budoár staré dámy - trochu alternativní rock
Alternativa jako Brno! Nezaměnitelný projev frontmanky energické Marty Kovářové strhne, zmrazí, rozesměje. Nebanální slova, neposedná hudba, nepřenositelný účinek, nakažlivé melodie. V roce 2020 pokřtili poslední regulérní desku Kostřičky, album Jiříkovo vidění z podzimu 2023 je soundtrack ke stejnojmennému filmu režírovaného Martou.
 
Mark Steiner, Pavel Cingl, Igunn Holmen - lounge-noir
Mark Steiner (Američan žijící v Norsku), Pavel Cingl (Pražák s housleni, ex-Snake Eaters, ex-Phil Shoenfelt & Southern Cross) a Igunn Holmen (Norsko) spolu vystupují jen příležitostně, o to zajímavější je to setkání osobností s temnou hudbou spřízněnou s Nickem Cavem Leonardem Cohenem.
 
Vanessa - EBM legenda
Na scéně od roku 1990, tenkrát jako Vanessa del Rio podle pornoherečky. Za sebou od debutového Disco Bastards sedm alb + aktuální výběr "Meisterstücke 1990 – 2023". Samir Hauser, Tuzex, Ďuro Somolánny, KeyHead. EBM!
 
Kohout plaší smrt - crossover-punk
Liberečtí Kohout plaší smrt za sebou mají od roku 1996 nesčetně koncertů, 2 EP, 8 alb včetně nejnovějšího Úplně šťastnej... a slušnou řádku fanoušků. V klasické sestavě basa, bicí, kytara hrají svižný melodický punk & rock.
 
Moderuje Laďa Čumba.
 
Koná se za podpory města Smržovky, Libereckého kraje, Severočeských vodovodů a kanalizací a SG Geotechnika. Pořádá spolek Dobramus.

Další festivaly v Jablonci nad Nisou
ULOŽIT SI TUTO AKCI

rmusil@gmail.com
https://www.smrzovka.com

Eurion Smržovka  -Parkhotel, Kostelní 892, 468 51 Smržovka
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)