Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

CELLAR DARLING, IAMTHEMORNING, MAER- Praha

úterý

17.10.2023

Kasárna Karlín Praha 8 Prvního pluku 20/2, Praha 8 186 00

Cena:612 Kč

Uložit do Google kalendáře


Popis kulturní akce CELLAR DARLING, IAMTHEMORNING, MAER- Praha

Odchod Anny Murphy (zpěv, hurdy-gurdy, flétna), Merlina Suttera (bicí) a Iva Henzi (kytary a baskytara), tří dlouholetých členů švýcarských Eluveitie pod vlastní značku CELLAR DARLING, folkmetalovou scénu šokovala. Ale hudební chemie tvrdých riffů s esencí něžného folku v rockovém rouchu tomuto triu funguje měrou vrchovatou, šlo tedy bezesporu o správný krok. Především když dlouhá turné, málo času na skládání a časté výměny členů se na kvalitě bývalé kapely podepisovaly.

CELLAR DARLING odlehčeni o okovy minulosti svou tvorbu otevřeli nejen hudebně (prog, shoegaze, doom, goth ad.), ale i emocionálně. Jejich druhá deska „The Spell“ je nasáklá potemnělou atmosférou, kterou ze sebe průběhem skládání Anna Murphy vypustila, když se potýkala s depresemi – hlavní hrdinka tragického příběhu se tu zamiluje do smrti a Anna ji vtiskla její vnitřní pocity. CELLAR DARLING tak po všech směrech vykročili za hranice, k nimž by se v bývalé kapele ani nepřiblížili. Hudebně se folku elegantně vyhnuli a v jednoduchých, přístupných, ale hutných a promyšlených písních se zaměřili na pestrost a předání svého sdělení i skrze naléhavé pěvecké linky.

Turné se zúčastní též komorní progresivní duo IAMTHEMORNING, které spojuje vlivy klasické, rockové i lidové hudby. Zpěvačka Marjana Semkina a klasicky vzdělaný klavírista Gleb Kolyadin jsou sice jedinými členy skupiny, ale na nahrávání (na druhé albu Belighted jim hostuje bubeník Gavin Harrison - Porcupine Tree/King Crimson) i koncerty si často přibírají doprovod. Jako speciální host vystoupí dark folk / chamber prog duo MAER, které tvoří obě zpěvačky zúčastněných kapel - Marjana Semkina a Anna Murphy. Jejich debutové album napsala a spoluprodukovala Marjana, spoluautorkou a producentkou, která míchala i masterovala, Anna.


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

CELLAR DARLING, IAMTHEMORNING, MAER- Praha -Kasárna Karlín Praha 8 Prvního pluku 20/2, Praha 8 186 00
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum CELLAR DARLING, IAMTHEMORNING, MAER- Praha

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)