Úvod  -> Koncerty

BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha

Akce již proběhla!

18.06.2021

Akce již proběhla!

21:00

Státní opera Praha

Cena:0,-

PRODEJ VSTUPENEK BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha koupit vstupenku na BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha

Program:

Johannes Brahms: Čtyři zpěvy (Vier Gesänge) op. 17 pro ženský sbor, dva lesní rohy a harfu (Jakub Hořejší a Lenka Doležalová – lesní roh, Solenn Grand – harfa)

Leoš Janáček: Otčenáš pro tenor, smíšený sbor, harfu a varhany (Solenn Grand – harfa, Jan Kalfus – varhany)

Antonín Dvořák: Mše D Dur "Lužanská" op. 86 pro sóla, smíšený sbor, varhany, violoncello a dva kontrabasy (Jan Kalfus – varhany, Štěpánka Kutmanová – violoncello, Tomáš Josifko a Zuzana Vojáčková – kontrabas)


Koncert Brahms – Dvořák – Janáček je příležitostí předvést pěvecké schopnosti Sboru Státní opery v pro něj neobvyklém repertoáru a s minimálním nástrojovým doprovodem. V programu zazní Brahmsovy romantické Čtyři zpěvy z roku 1860 pro ženský sbor, dva lesní rohy a harfu, Janáčkův Otčenáš pro tenor, smíšený sbor, harfu a varhany z roku 1901, resp. 1906 a Mše D dur, kterou Antonín Dvořák napsal v roce 1887 na žádost architekta a mecenáše Josefa Hlávky pro příležitost vysvěcení kaple u jeho zámečku v Lužanech. Mše bude provedena ve verzi s později skladatelem doplněnými hlasy violoncell a kontrabasů.


Přibližná délka představení – 1 hodina, 10 minut bez přestávky
ULOŽIT SI TUTO AKCI

BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha

PRODEJ VSTUPENEK BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha prodej vstupenek  BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY na BRAHMS - JANáčEK - DVOřáK- Praha -Státní opera Praha

Zaslat odkaz na akci emailemChystáte se na kulturní akci a chcete ji spojit s delším pobytem v místě dění či s dovolenou? Projděte si nabídku chat, chalup a penzionů a vyberte si ubytování, ve kterém strávíte klidné a pohodové chvíle.