Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha

sobota

03.02.2024

Palác Akropolis Praha 3 Kubelíkova 27, Praha 3 13000

Cena:725 Kč

Uložit do Google kalendáře


PRODEJ VSTUPENEK ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha -Palác Akropolis Praha 3 Kubelíkova 27, Praha 3 13000  koupit vstupenku na ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha -Palác Akropolis Praha 3 Kubelíkova 27, Praha 3 13000 Ticketmaster

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha

ABBATH, jedna z ikon norského black metalu, se po 7 letech vrací do Prahy. Majitel charakteristického hlasu přiveze třetí desku „Dread Reaver“ do Paláce Akropolis. ABBATH, vlastním jménem Olve Eikemo, je bez debat jedna z největších ikon norského black metalu. Když se v r. 2003 poprvé rozkmotřili opěvovaní IMMORTAL, Abbath se připojil do Motörhead tribute-bandu Bömbers a založil tradičnějším metalem řízlou kapelu I. O tři roky se Immortal dali dohromady a natočili „All Shall Fall“, nicméně po definitivním rozchodu s Mighty Ravendark měl tento nenapodobitelný frontman se signifikantní tváří jen jednu možnou cestu, a tak v roce 2015 vznikl sólový ABBATH. Ten se do svého vlastního projektu vrhl naplno. Turné, festivaly, tři vydané desky… a párty, se kterými při jeho pověstné povaze velkého baviče nakonec musel trošku zvolnit, aby se se třetí deskou „Dread Reaver“ zas v plné síle mohl vrátit. ABBATH hudebně nestojí na místě. Nebojí se přiznat, co je mu blízké, a zároveň zachovává to, co s Immortal vytvořil. Nechává tak podprahově vzpomenout na Bömbers, čerpá z NWOBHM i thrashe, zapojuje i melodiku, z čehož vzniká komplexní vlastní zvuk, jež je nezaměnitelně ABBATH. Blashyyyrkh! Na turné se k němu připojují thrashové stálice TOXIC HOLOCAUST a HELLRIPPER.
 
Klíčem úspěchu TOXIC HOLOCAUST je krom inspirace v divokých osmdesátkách (hardcore punk a proto-death) jejich osobitý humor, který do speedem a blackem načichlého thrashe zasazují. TH jsou z velké části jednočlenná kapela, kterou od konce 90. let vede oregonský rodák Joel Grind, ale časem ji rozšířil na koncertující entitu. HELLRIPPER ze Skotska je jsou na tom podobně. Jednočlenná thrashově black/speedová kapela vedená Jamesem McBainem je ovlivněná Venom, Sodom, Darkthrone, Metallicou atd. a doma v undergroundu rychle stanula na trůnu. Po vydání úspěšného debutu po nich skočili Peacevill Records, kteří jim vydali třetí řadovku, jež si v jejich diskografii vede vůbec nejlépe.

Pořadatel

Obscure Promotion s.r.o. Na Harfě 916/9a, 190 00, Praha 9, Česká republik


Další koncerty v Praze
ULOŽIT SI TUTO AKCI

ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha -Palác Akropolis Praha 3 Kubelíkova 27, Praha 3 13000
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?

  

Fórum ABBATH, TOXIC HOLOCAUST, HELLRIPPER- Praha

Vyplňte údaje:
Údaje označeny * je nutno vyplnit:

Jméno  *
E-mail  

Vzkaz   *Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři? (číslovka)počet příspěvků: 0

Strana 1/ 0 (celkem 0 příspěvků)Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?(číslovka)